Our product range includes a wide range of 2414gb17e4 semix igbt module, 3614gb17e4 semix igbt module and dac8412btc 883 igbt module.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1700 |
| Collector Current | 2414 |
| Part Number | Semix2414gb17e4-4duk1257 |
| Configuration | Igbt module |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | No |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Operating Temperature | -55°C to 150°C |
| Usage/Application | Industrial Automation, Inverters, Motor Drives |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Part Number | Semix3614gb17e4-6du |
| Off State Voltage | 1700 |
| On State Current | 3614 |
| Surge Current | 2400 A |
| Gate Trigger Voltage | 1700 |
| Package/Case | Module |
| Structure | Three Phase - SCR/Diode |
| Number of SCRs, Diodes | 6 Diodes |
| Operating Temperature | -40°C to 150°C |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| IC Type | Logic IC |
| Mounting Type | Surface Mount (SMD) |
| Brand | Analog Devices |
| Package Type | QFP |
| Number Of Pins | 40 Pins |
| Supply Voltage (V) | 15V |
| Operating Temperature | -55°C to 125°C |
| Interface | SPI |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India