Importer of a wide range of products which include scm1245mf sanken ipm modules.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Collector-Emitter Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 50 A |
| Number Of Pins | 14 Pins |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| Brand | SCM1245MF |
| Voltage | 1200V |
| Current | 30AMPS |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Part Number | SCM1245MF |
| Operating Temperature | -55°C to 150°C |
| Application | Inverters |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India