90% Response rate
Providing you the best range of pb100kn16 nihon igbt module with effective & timely delivery.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Current | 10 A |
| Collector Current | 100 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| Usage/Application | Inverter |
| Brand | NIHON |
| Part Number | pd100kn16 |
| Operating Temperature | -55°C to 150°C |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 1600 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India
