Providing you the best range of pm300cla120 igbt module and acs-cp-u remote with effective & timely delivery.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Model Number | PM300CLA120 |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | USED IN AC DRIVE |
| Brand | Mitsubishi |
| Current | 300A |
| Volatge | 1200 V |
| Power | 45 kW / 55 kW |
| Yellow Card No | E80276 (N) |
| Technology | 5th generation IGBT (CSTBT) chip |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Brand | ABB |
| Product ID | 3AUA0000050961 |
| ABB Type Designation | ACS-CP-U |
| EAN | 6438177332909 |
| Catalog Description | ACS-CP-U; ACS-CP-U |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India