90% Response rate
Our product range includes a wide range of mmg100j120uz macmic igbt modules.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Collector-Emitter Voltage | 1200 V |
| Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 450 A |
| Part Number | mmg100j120uz |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Package/Case | SOT-227-4 |
| NTC Thermistor | Yes |
| Model Name/Number | mmg100j120uz |
| Current Rating | 100 |
| IGBT Type | Trench |
| Brand | macmic |
| Operating Temperature | -55°C to 175°C |
| Application | Inverters |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India
