90% Response rate
Pioneers in the industry, we offer a5e01105817 igbt module from India.
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 450 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| Brand | Siemens |
| IGBT Type | Trench |
| Operating Temperature | -40°C to 150°C |
| Manufacturer | Infineon |
| Usage/Application | Inverters |
| Model | A5E01105817 |
| Input Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Pack Type | Bag |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India
