Importer of a wide range of products which include vub145-16noxt ixys thyristor module and p89lpc925fdh ic chip.
₹ 7501 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1600V |
| Model Number | VUB145-16NOXT & VUB145-16NO7 & DDB6U134N16RR IXYS |
| Mounting Type | SMD |
| Current Rating | 145AMP |
| Package Type | Box |
| Usage/Application | AC Drive |
| Brand | IXYS |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Application | Interface ICs |
| Brand | NXP |
| Core Processor | 8051 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 18MHz |
| Number of I O | 18 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type | Flash |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Voltage Supply | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | -40 deg C ~ 85 deg C (TA) |
Minimum order quantity: 50 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India