Pioneers in the industry, we offer b43586s3468q1 epcos capacitor, b43586s3468q3 epcos capacitors and b43586-s3468-q3 epcos capacitor from India.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Capacitor Type | Aluminium Electrolytic |
| Usage/Application | ABB drive |
| Terminals | stud type |
| Mounting Type | stud type |
| Voltage Rating | 385 |
| Capacitance | 4000 |
| Capacitor Size | 90mm x 95mm |
| Capacity Tolerance | 5% |
| Color | Black |
| Model Name/Number | B43586S3468Q1 |
| Life Expectancy | 10 year |
| Warranty | 5 years |
| Weight | 1 kg |
| Size | 90mm x 95mm |
| Product Code | B43586S3468Q1 |
| Brand | Epcos |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | ABB drive |
| Terminals | screw type |
| Capacitor Type | Aluminium Electrolytic |
| Voltage Rating | 385v |
| Capacitance | 4000mfd |
| Operating Temp | 105 |
| Capacitor Size | 90mm x 95mm |
| Capacity Tolerance | 5% |
| Color | Black |
| Design Life | 10 years |
| Model Name/Number | B43586S3468Q3 |
| Mounting Type | stud type |
| Life Expectancy | 10 years |
| Rated Current | 4000mff |
| Warranty | 5 years |
| Weight | 1 kg |
| Size | 90mm x 95mm |
| Product Code | B43586S3468Q3 |
| Brand | Epcos |
| I Deal In | New Only |
| Material | epcos capacitors B43686S3468Q3 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Brand | EPCOS |
| Capacitance | 4600MFD/385V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating | 385 |
| Usage/Application | Power |
| Color | BLACK |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India