Our range of products include w1g 250-hh67-52 fan ebm nadi, 6sl3362-0ag00-0aa1 siemens sinamics blower and w2e 200-hh38-17 ebmpapst fan.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Fan Size | 200 mm |
| Blower Type | Centrifugal Blower |
| Air Flow | 300 m³/hr |
| Voltage | 48v dc |
| Color | Brown |
| Speed | 1500 RPM |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| IP Rating | IP55 |
| Brand | ebm |
| Fan Speed | 2750rpm |
| Usage/Application | Industrial |
| Application | Control Panel, VFD Panel |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 1.5kg |
| Model Name/Number | W1G 250-HH67-52 EBM NADI |
| Is It Variable Speed | Variable Speed |
| Part No. | W1G 250-HH67-52 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | PC Board, Rack Mount |
| Current | 0.1 A, 0.5 A |
| Display Type | LED |
| Brand | Siemens |
| Surface Treatment | Galvanized |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Type | panel fan |
| Voltage | 230v |
| Usage/Application | ups and drive vfd |
| Model Name/Number | w2e 200-hh38-17 |
| Color | Black |
| Power Source | Electric |
| Material | Metal |
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India