90% Response rate
Pioneers in the industry, we offer 5sna060065g0121 igbt modules from India.
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 600 V |
| Voltage | 600V |
| Collector Current | 600 A |
| Module Configuration | Dual IGBT |
| Brand | abb |
| Part Number | 5Sna060065G0121 |
| Series | 5SNA |
| Package Type | Module |
| Application | Solar Inverter, Drives |
| Isolation Voltage | 2500 V |
| Country Of Origin | Germany |
| Cooling Type | Forced Air |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India
