Offering you a complete choice of products which include afin-01c abb drive solar card.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Series | ACS880 |
| Power Rating | 7.5 kW |
| Input Voltage | 525 V |
| Board Type | Double layered |
| Supply Voltage | 24V |
| Waveform | Modified Sine Wave |
| Input Phase | 3 Phase |
| Charging Type | AC |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 20 HP |
| Brand | ABB |
| Compatible Inverter Brand | abb |
| Usage/Application | abb solar drive |
| Enclosure | Panel Mount |
| Application | HVAC |
| Braking Type | No Braking |
| Communication | Modbus |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amit Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Electronics
Ground Floor, Office No.1, Killedar Mansion, 7/7a, Musa Kiledar Street, K.K. Marg, Byculla, Jacob, Circle, Satrasta
Mumbai - 400011, Maharashtra, India